Vzoreček pro práce vykonanou při zvedání rovnoměrně zrychleným pohybem

Existuje nějaký vzoreček pro výpočet práce při zvedání předmětu rovnoměrně zrychleným pohybem? Jako zkušební příklad udávám: 6kg batoh zvedáme do výšky 2m. Jakou práci vykonáme? (g=9,81) PS: jediné co mne jako srozumitelné vysvětlení pro stavbu vzorečku bylo W=(F*g*h)+(F*a*h)
Doplňuji:
Tedy jsem vzoreček vytknul-> W=Fh(g+a)ale co tedy konkrétně mi tam přibývá mowla.

Odpovědi:

No - ten vzoreček si zkontroluj - rozepiš si jednotlivé veličiny, ´něco´ ti tam přebývá...
;-)
A pak - závorky lze trošku zjednodušit - vytknutím stejných veličin.
Doplňuji:
Úprava je OK - ale jak jsem psal, rozepiš si použité veličiny (rozměry jednotek)...
W ... kg.m^2/s^2 (neboli Joule)
g ... m/s^2
a ... m/s^2
h ... m
F ... kg.m/s^2
___
Tedy ti nesouhlasí rozměry jednotek na jedné a druhé straně rovnice, něco je tam navíc...
;-)

Stříbrný

V zadání není nic o rozvnoměrně zrychleném pohybu. O tom píšeš ty a pak dáš obyč úlohu na zvednutí předmětu.

Pokud na začátku a konci děje neuvažuješ rozdíl rychlostí (což by byla další vložená práce) uvažuje se jen práce vykonaná zvednutím tělesa v gravitaci...

Bronzový

Práce je součín síly a dráhy (pokud není směr síly souhlasný s drahou pohybu, zahrnujeme tam cos úhlu). Síla, je součin hmotnosti a zrychlení. Pokud na těleso nepůsobí síla, tak zůstává v klidu nebo rovnoměrném přímočarém pohybu.
A když zvedáš batoh o známé hmotnosi do známé výšky, vykonáš práci odpovídající změně potenciální energie 'W = m.g.h. Všechny hodnoty jsou známé, tak není co řešit. A ten vzoreček je špatně, už úvahou a ani jednotky neodpovídají.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.