Samael

Vzorec v Excelu – poradíte?

Dobrý den, prosím o radu. Jak napsat vzorec, když: mám tři buňky, každá obsahuje určité číslo. U každé buňky bude výpočet, kdy vzorec vezme to číslo ve své buňce , vynásobí ho 10 a musí ho vydělit ale tím nejvyšším číslem z jedné z těch tří buňek. Děkuji moc za pomoc

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak máš ty čísla řekněme v buňkách A1, A2, A3, pak v buňce B1 bude vzorec:
=A1*10/MAX(A1:A3) nebo ještě lépe =A1*10/MAX($A­$1:$A$3) a pak už stačí jen zkopírovat do těch dalších buněk (B2, B3).

Další odpovědi
Lamalam

Já bych použila fci MAX, která bude vyhodnocovat obsah těch tří buněk.

Agneta

To je moc jednoduché…(naše kočka je teď venku, lovit myši, ale až příjde zpátky, tak ti to spočítá) nemáš něco těžšího? :DDDDD

Samael

🙂 už ne