vzor žádosti o zrušení zákazu řízení

Odpovědi
standa

Žádný vzor není potřeba, napište jednoduchou žádost o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu řízení, který jste dostal dne…

Žádost může podat až po půlce odpykaného trestu a podejte ji správnímu orgánu, který trest uložil.

Do žádosti můžete a nemusíte (není to žádná povinnost) uvést i tuto větičku:

Podání návrhu odůvodňuji dosažením účelu uložené sankce ve smyslu ust. § 14 odst. 3 zákona ČNR č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Současně prohlašuji, že jsem se po dobu doposud vykonané sankce nedopustil(a) žádného protiprávního jednání, které by odůvodňovalo zamítnutí mého návrhu.