fortin

Vznikla ropa z pravěkých rostlin, nebo už při zrození Země?

Jaký je Váš názor?
Doplňuji:
Já jsem se ptal na názor ne na wikipedii pokud klučino umíš číst.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Občas mi připadá, že nás tu někdo zkouší, jestli umíme používat vyhledávání na Wikipedii …
Doplňuji:
Můj názor je totožný s Wikipedií. Pokud si to nepochopil, tak to je pouze tvůj problém hošíku.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ropa#Vznik_ro­py

Další odpovědi
mosoj

Pokud je ropa organického původu ( 100% vznik není dokázán) tak nevznikla z rostlin a živočichů tak jak si jednoduše představujeme, ale z planktonu a řas v oceánech, kde probíhala organická synthéza bez přístupu vzduchu a za vysokého tlaku v poměrně složitých geologických podmínkách. Muselo dojít k zadržení těchto produktů a přikrytí sedimenty hornin nanesených do oceánů. Podle této teorie je veškerá ropa, která je na Zemi známa nebo se již vytěžila pouze 10 % toho co vzniklo. Ostatních 90 % prostě uniklo do ovzduší a ropotvorný proces nebyl dokončen.Zajímavé je také, že naše laická představa, že je někde podzemí jezero obsahující ropu,je mylná. Ropa je nasáklá v porézních horninách, odkud se po navrtání uvolňuje.
Tato teorie je považována za nejpravděpodob­nější, protože na základě této teorie jsou hledána a předpovídána naleziště ropy. Tyto praktiky hledání téměř 100 % sedí.