Avatar uživatele
fortin

Vznikla ropa z pravěkých rostlin, nebo už při zrození Země?

Jaký je Váš názor?
Doplňuji:
Já jsem se ptal na názor ne na wikipedii pokud klučino umíš číst.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bumbes

Občas mi připadá, že nás tu někdo zkouší, jestli umíme používat vyhledávání na Wikipedii …
Doplňuji:
Můj názor je totožný s Wikipedií. Pokud si to nepochopil, tak to je pouze tvůj problém hošíku.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Ropa#Vznik_ro­py

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud je ropa organického původu ( 100% vznik není dokázán) tak nevznikla z rostlin a živočichů tak jak si jednoduše představujeme, ale z planktonu a řas v oceánech, kde probíhala organická synthéza bez přístupu vzduchu a za vysokého tlaku v poměrně složitých geologických podmínkách. Muselo dojít k zadržení těchto produktů a přikrytí sedimenty hornin nanesených do oceánů. Podle této teorie je veškerá ropa, která je na Zemi známa nebo se již vytěžila pouze 10 % toho co vzniklo. Ostatních 90 % prostě uniklo do ovzduší a ropotvorný proces nebyl dokončen.Zajímavé je také, že naše laická představa, že je někde podzemí jezero obsahující ropu,je mylná. Ropa je nasáklá v porézních horninách, odkud se po navrtání uvolňuje.
Tato teorie je považována za nejpravděpodob­nější, protože na základě této teorie jsou hledána a předpovídána naleziště ropy. Tyto praktiky hledání téměř 100 % sedí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek