jjj123456789

Vznikl pokřik Kdo neskáče není Čech na Nuselském mostě?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne „Kdo neskáče není … "vznikl původně v Itálii. V zápase Sparty s Parmou se inspirovali Sparťané a volali "Kdo neskáče není Sparťan“. Nakonec se začal používat v mezinárodních zápasech českých týmů. Podrobněji :
"Je to původem italský pokřik, importovaný počátkem 90.let k nám. Poprvé jsem ho slyšel v Padově, kde hrála tehdejší „21“ kvalifikaci ME proti mladým Italům. A Padova je ve velmi rivalském vztahu s blízkými Benátkami. Asi jako Hradec Králové s Pardubicemi. Možná ještě víc.
Začátkem 90. let se pražská Sparta utkala v tehdejším čtvrtfinále PVP s Parmou a sparťanští fandové také tam slyšeli tenhle chytlavý pokřik. A začali i na české lize skandovat „Kdo neskáče, není sparťan“. Slávisté to poté otočili na „Kdo neskáče, fandí Spartě.“ A všichni čeští fandové si to při zápasech reprezentace upravili na „Kdo neskáče, není Čech.“

Doplňuji:
Zdroj : http://hattric­k.cz/eurozaji­mavost-%E2%80%9Ekdo-neskace-neni-je-puvodem-italsky-pokrik/

Další odpovědi
anonym

Myslím, že ne. Neskáčí jen Češi.

ptáč

Panebože to jste už tak všichni pitomí? Včetně tebe