terry

Vzniká aquaplaning snadněji s lehčím autem nebo je jedno, jestli je vůz těžší, např. Fabia vs. Audi A7 ?

Nejlepší odpověď
michael69

Je to jedno,protože kapalina nejde stlačit.Záleží na vzorku pneumatik jak je schopen odvádět vodu mimo stopu vozidla.Při sjetých „galuskách“ nebo nevhodných gumách je to hned a je jedno jestli sedíte ve fabii či v audi,nebo v naloženém skříňáku.

Další odpovědi
mokador

Čím těžší auto tím menší aquaplaning.

greycell

a v neposlední řadě záleží také na rychlosti jedoucího auta.

arygnoc

platí rovnice:
leje?
uber.
jde o život.