bleskosvodos

Vzít zákon do svých rukou,když se na vás policie opravdu vykašle?

Nejlepší odpověď
iceT

Ano,vem zákon do vlastních rukou a pak si to pěkně odsedíš,protože soudy ti za pravdu nedají a potrestají tebe.
Takže rozhodně NE,nejsme na divokém západě,bohužel a božích mlýnů se člověk jen tak nedočká,pokud vůbec někdy ano.
http://www.no­vinky.cz/krimi/266643-cesi-stale-casteji-berou-zakon-do-vlastnich-rukou.html

Další odpovědi
ten který je

Pokud půjde o život tak ano.V mém bydlišti enormně narostl počet agresivních narkomanů.Častým jevem jsou zde krádeže v obchodech i loupežná přepadení starých lidí.Raději se budu bránit a sednout si do basy než se nechat zabít.

Emefej

Raději ne. V takovém případě se sám můžeš dopustit porušení zákona.

magorvkleci

muselo by se to udělat nesmírně šikovně, protože pak bude člověk první na ráně jako podezřelý a pro policii snadný případ, takže na to by se opravdu nevykašlala a získala cenné body v boji se zločinem

z čehož plyne, že by to bylo nákladné a možná neúměrně výsledku

anonym

Pokud zákony opravdu DOBŘE neznáš, včetně jejich aplikace (výkladu), rozhodně „zákon do svých rukou“ neber!!
´Odskákal´ bys to totiž, pravděpodobně, hůř, než původní pachatel.
Spíše se domáhej svých práv pomocí PČR (opakovaně a důrazně) – a pokud ti nevyhoví, pošli písemnou stížnost na (ne)konání policie v daných konkrétních případech na Generální inspekci bezpečnostních sborů ( http://www.gib­s.cz/uvod-1/kontakty ).
Případně, pokud by se jednalo o policii obecní (městskou), stěžuj si (opět písemně) na příslušném obecním (městském) úřadě.

Hamon

Když pominu krajní nouzi a nutnou obranu, za URČITÝCH okolností toto lze – právo postavit se na odpor každému. kdo by odstraňoval demokratický řád, pokud stejného nelze dosáhnout využitím státních orgánů, mnám zaručuje Ústava (nebo Listina základních práv a svobod? Z hlavy nevím).
Jinak silně nedoporučuju.

Mc Merkurion

do svých rukou můžeš vzít akorát tak spravedlnost,zákon je pro jiný

rigormortis

?? Vždyť skoro nikdo ani neví co zákon znamená, natož aby ho bral do vlastních rukou. Napadnout exekutora? A co ten, kterému dluží…ten mu dům může zapálit?