Wang

Vzduchová mezera mezi střechou a stropem bytu v nejvyšěším patře v paneláku?

Mezi stropem bytu a střechou paneláku (v nejvyšším patře) je asi 0,4 – 0,5 m mezera. Je v ní nad bytem jen 12 cm kamenný vaty, zbytek je jen dutina, která je s okolím propojena jen úzkými větracími průduchy – na protilehlých podélných stěnách.

Mohu tam přidat ještě tepelnou izolaci nebo je lepší (ne-li nutné) tu vzduchovou kapsu zachovat volnou tak, jak je?
Doplňuji:
Ano, zvelebuju hnízdečko a díky vám jsem kolikrát o dost chytřejší. Vždycky stačí, když mi jen o trochu změníte úhel vlastního pohledu. Dík.

Nejlepší odpověď
mosoj

Když ještě 100 mm minerální vaty přidáš, jenom si polepšíš a místa k větrání bude jěště habaděj. Jenom nevím jak tam tu minerální vatu dostaneš.
Doplňuji:
Podle současných norem vychází síla izolace v našich podmínkách ze samotné minerální vaty na cca 28 cm.
Ty tam máš 12 + keramzitový panel. Takže těch 10 cm by mělo stačit.

Další odpovědi
Funna

zvelebuješ znízdečko?? .-)
s i zolací je to trochu složitější…nejlépe je si pozvat odborníka na výpočet tepelných ztrát, který přesně spočítá, podle skladby stropu, co se stane pokud to zaizoluješ celé…může se totiž stát, že vlhkost, která prostupuje stropem nahoru, v urcitém místě zkondenzuje a bude ti kapat na hlavu…obecně ale platí, že ta vzduchová mezere je to nejlepší co může být…tam se ta vlhkost „vyvětrá“…proto ty průduchy…