Zlatý

Vzdálenost komína od stěny

Jaká by měla být vzdálenost komína (roury) od kamen v dřevěné chatce? Stěna z prken je pobita sololitem a na něm je nehořlavá deska-azbest.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

od toho azbestu tak aspoň 20 čísel,ale normu vážně po ruce nemám.

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplním, že ještě pomůže potáhnout tu azbestovou desku silnějším (průmyslovým) alobalem, který perfektně odráží teplo.
Poté už stačí otestovat vzdálenost - roztopit kamna a holou rukou zkoušet teplotu al.fólie.
Z praxe mám vyzkoušeno, že při 15-20cm je al.fólie pouze vlahá. Je tu ovšem důležité hlídat kompaktnost a čistotu této úpravy.
Další fakt je, že v případě plnění poj.události budou pojišťovnu zajímat rozměry dle protipožárních norem.

Zlatý

možno som naivná, ale nie je náhodou azbest na zozname zakázaných - zdraviu škodlivých materiálov?

Zlatý

40-50 cm by Miroslave mělo stačit.

Zlatý

Zde je uvedeno umístění saunových kamen.
Podobné to bude i s kamny v dřevostavbě.

Zdroj: http://www.johnson-pump.info/s auny/instalace.html

Stříbrný

Podle požárních norem by i u dřevěné chatky mněl být zděný komín nejlépe z venku. Pruduch přez stěnu by mněl být vyzděný.Kousek dřevěné zdi na šířku komíma vyříznout a vyzdít. Do výšky pruduchu. Azbest je zdravotně závadný.Nemněl by být v obytných prostorách.Počítejte že každá kamna sálají teplo nebezpečí požáru.Od kamen už mnoho zahradních domků schořelo.
Doplňuji:
Izolační obklad můžete vyzdít z 5 cm z itongu

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Z bezpečnostních hledisek je možnost použít i jiný nehořlavý materiál. Třeba itong 5 cm

Zlatý

Miroslavst

To led:
A čo bysom tam tak mal iného dať? Moja otázka bola a je, aká má byť vzdialenost komínovej rúry od steny a nie čo je a čo nieje zakázané.
Nič vo zlom.

Zlatý

mosoj

Pane Miroslav. A je to určitě azbest ? On se totiž již mnoho let nevyrábí. Pokud je to letitá deska může být, ale zdraví je Vaše a lecos doktoři nezmůžou.

Zlatý

led

nie som hasička ani kominárka, ale myslím že zdravie je prednejšie. Je to jediné čo máte. Veď protipožiarne obloženia sú aj z iného materiálu, skúste sa prosím poradiť s hasičmi.

Stříbrný

Bumbes

Alkohol, cigárka, cholesterol, ponocování, a pod. jsou také škodlivé komodity.
Kdybych se měl všeho škodlivého bát a nepoužívat to, tak dobrovolně skočím šipku do vykopaného hrobu.

Zlatý

kropitko

vyrostla jsem a bylokolo mě všude azbest,dokonce pamatuji,když se tvrdilo,že je mléko zdravé,pak bylo zase škodlivé!!!

Zlatý

led

súhlasím s vami. Škodíte len sebe. Ale azbest škodí všetkým, ktorí s ním i nepriamo prídu do styku.

Zlatý

kropitko

Miroslave....elektrokotel a máte po starosti...

Zlatý

kropitko

sorry ....máš.....

Zlatý

panenka

Většinou kamna Miroslave bývají někde v rohu ,ale kvůli požární bezpečnosti musí být roura od kamen minimálně 40-50 cm od zdi.Kdyžtak se obrat na bezpečáka který se zabývá těmto protipožárním věcem on ti určitě poradí.

Zlatý

Miroslavst

Panenko: 40-50cm! To bych měl ty kamna skoro v půlce místnosti.

Zlatý

led

veď ten komín môže ísť predsa rovno von z chaty do bezpečnej vzdialenosti a tam ísť hore?

Zlatý

kropitko

teď jsem teda parohatej dvanácterák,,,jak to led myslíte,jako kamna,např. Petry venku?? Přece jsou ty kamna v chatě,napojené rourou na díru v komínu,takže,jak má být daleko ta roura od toho komínu,nebo já už nevím!!!

Miroslave,existují podobné materiály jako azbest,použij je prosím,ať nikoho neohrozíš....

Zlatý

led

kropitko nie ste parohatej dvanácterák. Myslela som prirodzene rúru nie kachle.
Prepáčte, že som taká, ale už som videla dosť zhorených chalúp - od komína.

Zlatý

kropitko

ale led,ta roura vede od komína ke kamnům,pokud povede venkem,tak stejně musí tedy projít zdí(dřevěnou) k těm kamnům,nebo jak jste to myslela??,

Zlatý

led

prepáčte, myslela som, že ide o vonkajšie obloženie. Z praxe viem, že pri revízii elektroinštalácie mi vytkli práve azbestové podložky. Robievali sa pod zásuvky a vypínače na drevené obloženia.

Zlatý

kropitko

to mě taky napadlo,no jedině,že by to byla chata 10x10.....hele je tam ten azbest,já bych to nehrotila,hlavně ani nevím,jak by jsi ve vzdálenosti půl metru od zdi vedl rouru????? To by musely být kolena?!

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.