Petan44

Mám na úřadě připraven ŘP k vyzvednutí. Pokud pojedu autem a chytí mě policie, jaký postih mi hrozí?

Zdravím, úspěšně jsem splnil závěrečky v autoškole a mám na úřadě připraven ŘP k vyzvednutí, pokud pojedu autem a chytí mě policie, jaký postih mi hrozí? Jsem registrovaný v databázi řidičů, ale bude se to řešit jako přestupek, že jsem si ho jakoby zapomněl/nemám u sebe, nebo mi klasicky hrozí 25–50 000 a odklad 1–2 roky? :) Zajímalo by mě, jak by to se mnou policajti vyřešili, kdyby mě zastavili :)

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to jako bys řídil bez řidičského oprávnění.

Další odpovědi
Drap

Tolik to zřejmě nebude, ale počítej s pokutou cca 2 – 5000. A řídit budeš znovu za rok, možná za dva.

Mc Merkurion

… no,když máš papíry a nemáš je u sebe, není to řízení bez oprávnění, ale vzhledem k tomu, že ty jsi je ještě nepřevzal, tak to bude asi jiný, otázkou totiž je, jestli se do té databáze nedostaneš až při jejich převzetí…

Rokio

To bohužel nevím, ale jít pěšky tou cestou na úřad tě nezabije, ale posílí a navíc je tam mnohem lepší jít pěšky než riskovat mastnou pokutu.

JájsemRaibek

Bude to posuzováno jako řízení bez řidičského oprávnění.
Jen pro úplnost, na toto nás kdysi upozorňovali v autoškole, že ani pro papíry si nesmíme přijet autem!

GM

Raději bych jela ještě naposledy tím hrozným spojem autobusem, než se dohadovat s policajty.

mojitek

.

cukrar

Nemáte oprávnění k řízení vozidel.

Doklady jste nezapomněl, ale ještě jste je nedostal.

Petan44

Mám to 12km daleko :) a chtěl bych jet autem rovnou na noční, protože spoje autobusem jsou hrozné, proto to tak řeším, jinak bych raději počkal :)