vyzvednutí občanského průkazu

Dobrý den,

chci se zeptat jestli si musím svůj občanský průkaz(při obnově-konec platnosti) vyzvednou já sama osobně nebo jestli může i někdo z rodiny. Pokud bych musela já sama, můžu místní úřad poprosit o přeposlání průkazu k vyzvednutí k jinému městskému úřadu??

Děkuji za odpověď.

Veronika

Odpovědi
smoulolinka

Musíš to vyzvednout sama, protože budeš podepisovat, že jsi občanku převzala.
A přeposlat myslím jde, tedy alespoň s řidičským průkazem to jde určitě

Dandi

Doporučuji ti na úřad zavolat a přímo se zeptat.. Tam ti poradí :)
Ale ty sama si ho musíš vyzvednout – jinak to asi nepůjde… na to přeposlání si ale zavolej a domluv se…

Lencis

  1. Žádost o vydání OP může občan osobně předložit u kteréhokoliv OÚ obce s rozšířenou působností nebo matričního úřadu.
  2. K vyzvednutí nového OP se občan musí dostavit osobně, odevzdat starý OP se všemi potvrzeními o provedených změnách nebo potvrzení o OP /při ztrátě či odcizení/ a převzetí nového OP podepsat. OP může občan převzít u OÚ obce s rozšířenou působností nebo matričního úřadu, který uvedl v žádosti.

Attack-design

musíš sama a přeposlat ho lze, i když nevim jak během vydávání ale před žádostí je myslím v tom zeleném formuláři okénko na jakém úřadě si ho chceš vyzvednout