ReHu

Vyznáte se ve hvězdách? Myslím, jestli poznáte aspoň základní souhvězdí.

Doplňuji:
Jsem ráda, že nejsem o moc horší hvězdář, než ostatní :D.

Nejlepší odpověď
BEAES

Něco poznám- Malý-Velký vůz, Labuť, Medvědici.

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, najdu je hned-vím, že jsou nahoře na nebi.

Možná tak ten vůz (nevím jestli malý nebo velký) a to je tak všechno.

PostApMan

Velký vůz a Lva, velký vůz jsme poznal už když mi bylo 7 let a pamatuji si jeho podobu do dnes, a Souhvězdí Lva poznám stěží ale když ho vysloveně hledám tak ho najdu – je to mé znamení :)

anonym

Malý a Velký vůz jinak nic

Bunnik

Poznám nějaký vůz (malý nebo velký) a kasiopeu :) To je takový W (dvojitý w, vážně tak vypadá)

JayDee446

Když jsem byl malý, Vesmír mě fascinoval. Tak se teď celkem vyznám. Tak 10 souhvězdí bych zvládl.

led

V nočnej prírode mi to pomáhalo sa orientovať.
V meste nám uličné lampy nahradzujú hviezdnu oblohu. Ale nedokázala som v nich objaviť žiadne súhvezdia=súlampie. Nočnú oblohu kvôli svetelnému smogu už skoro vôbec nevidno.

anonym

my máme takový zvik když má babi narozeniny tak pouštíme balonek,se vzkazem že jí máme rádí

anonym

já mám v nebíčku jako hvězdičku babičku,ale nevím která to je asi ta největšíí

PostApMan

To dá zabrat zamávat na babičku když těch hvězd je přes miliardu :) Aspoň že kolem Prahy jich vidíme jen něco přes 15 000 to už je užší výběr :)

Bohužel už mám na nebi taky pár hvězdiček na které mávám :(