Pokročilý

Vyznáte se na letišti ?

Vyzná te se na letišti ? já tam byla kdysi dávno ale sice nikam neletím ale příde mi to rozně složité! A až bych někdy někam ale až za dlouho letěla jistě bych se tam nevyznala myslíte že je lepší kdyš někdo někam letí jít se na letiště kouknout třeba o den dřív aby věděl co a jak ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Letiště znám jak svý boty - i v zákulisí a technickém zázemí a podzemních kolektorech, protože jsem pracoval i na vyhrazené letištní ploše.
Ovšem nejprve jsem musel absolvovat prověrku NBÚ (Národní bezpečnostní úřad) a současně certifikát ÚCL (Úřad civilního letectví).
Pro pasažéry je to stejně jednoduché jako na nádraží, stačí umět číst a personál dokáže nasměrovat i exotické cizince a v případě nutnosti i takové, co ani neumí číst, proto fungují mezinárodně schválené obrázkové piktogramy.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že inkriminovaná citlivá data jsou již promlčena (a mnohá i publikována), mohu doplnit, že jsem zde zajišťoval z pozice project managera, kompletní dodávku a montáž energocentra pro celé letiště v rámci výstavby nového Terminalu Sever II pro odbavení cestujících Schengenského prostoru.
Byla to má 2. nejvýznamější stavba (cca 48 mil. Kč a 27 subdodavatelů), hned po 1. bloku JETE (Jaderná elektrárna Temelín), kde byl ovšem roční objem prací cca 900 mil. Kč.
P.S. ad Terryle, album má hezké fotečky, jen se jedná výhradně z veřejně přístupných prostor, takže ti zdatně konkurují různá ztvárnění dalších médií.
Až budeme mít sraz, dám ti nahlédnout i do unikátní galerie jen pro povolané a z ostrého provozu, nad níž tvé srdce leteckého nadšence dozajista zaplesá.

Další odpovědi:

Zlatý

Jojo, potuluju se tam dost často. A konečně začínám pronikat i do zákulisí. Stojí to za to - je to fascinující místo...
http://terryle.rajce.idnes.cz/…

Jinak souhlasím, že orientace pro cestujícího kupodivu není tak těžká, jak by se mohlo zdát. Chce to koukat kolem sebe, sledovat cedule a hlášení. Je fakt, že když jsem letěla poprvé sama ze zahraničí domů, šla jsem si tamní letiště taky omrknout předem. Ale pak už si zvykneš a jde to - třeba velkým Heathrow se dá projít naprosto bez problémů, je to výborně značený a prostě to pochopíš tak nějak automaticky :o]

Auluk, klidně se běž podívat, ale letiště jsou většinou velmi dobře značená a dá se na nich snadno orientovat. Kdyby orientace selhala, tak se prostě zeptáš. Vždy se najde někdo ochotný poradit.

Pokročilý

Orientační smysl, číst tabulky a nechat se vést instinktem - nikdy jsem se neztratila. Takže pokud někomu tohle trojí chybí tak poradit neumím.

Zlatý

Doporučuji si zopakovat anglická slovíčka z kapitoly Cestování (nádraží, letiště, nápisy), protže dost nápisů na letišti je v angličtině

A co když se tam stratím, to bych druhý den nikam neodletěl.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.