auluk

Vyznáte se na letišti ?

Vyzná te se na letišti ? já tam byla kdysi dávno ale sice nikam neletím ale příde mi to rozně složité! A až bych někdy někam ale až za dlouho letěla jistě bych se tam nevyznala myslíte že je lepší kdyš někdo někam letí jít se na letiště kouknout třeba o den dřív aby věděl co a jak ?

Nejlepší odpověď
anonym

Letiště znám jak svý boty – i v zákulisí a technickém zázemí a podzemních kolektorech, protože jsem pracoval i na vyhrazené letištní ploše.
Ovšem nejprve jsem musel absolvovat prověrku NBÚ (Národní bezpečnostní úřad) a současně certifikát ÚCL (Úřad civilního letectví).
Pro pasažéry je to stejně jednoduché jako na nádraží, stačí umět číst a personál dokáže nasměrovat i exotické cizince a v případě nutnosti i takové, co ani neumí číst, proto fungují mezinárodně schválené obrázkové piktogramy.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že inkriminovaná citlivá data jsou již promlčena (a mnohá i publikována), mohu doplnit, že jsem zde zajišťoval z pozice project managera, kompletní dodávku a montáž energocentra pro celé letiště v rámci výstavby nového Terminalu Sever II pro odbavení cestujících Schengenského prostoru.
Byla to má 2. nejvýznamější stavba (cca 48 mil. Kč a 27 subdodavatelů), hned po 1. bloku JETE (Jaderná elektrárna Temelín), kde byl ovšem roční objem prací cca 900 mil. Kč.
P.S. ad Terryle, album má hezké fotečky, jen se jedná výhradně z veřejně přístupných prostor, takže ti zdatně konkurují různá ztvárnění dalších médií.
Až budeme mít sraz, dám ti nahlédnout i do unikátní galerie jen pro povolané a z ostrého provozu, nad níž tvé srdce leteckého nadšence dozajista zaplesá.

Další odpovědi
Terryle

Jojo, potuluju se tam dost často. A konečně začínám pronikat i do zákulisí. Stojí to za to – je to fascinující místo…
http://terryle­.rajce.idnes.cz/RE­PORT_Airport_Sto­ries_Pribehy_z_le­tiste_Praha/

Jinak souhlasím, že orientace pro cestujícího kupodivu není tak těžká, jak by se mohlo zdát. Chce to koukat kolem sebe, sledovat cedule a hlášení. Je fakt, že když jsem letěla poprvé sama ze zahraničí domů, šla jsem si tamní letiště taky omrknout předem. Ale pak už si zvykneš a jde to – třeba velkým Heathrow se dá projít naprosto bez problémů, je to výborně značený a prostě to pochopíš tak nějak automaticky :o]

anonym

Auluk, klidně se běž podívat, ale letiště jsou většinou velmi dobře značená a dá se na nich snadno orientovat. Kdyby orientace selhala, tak se prostě zeptáš. Vždy se najde někdo ochotný poradit.

Amie

Orientační smysl, číst tabulky a nechat se vést instinktem – nikdy jsem se neztratila. Takže pokud někomu tohle trojí chybí tak poradit neumím.

Michal Kole

Doporučuji si zopakovat anglická slovíčka z kapitoly Cestování (nádraží, letiště, nápisy), protže dost nápisů na letišti je v angličtině

anonym

A co když se tam stratím, to bych druhý den nikam neodletěl.