Adula.57

Významné turistické centrum v USA

Dobrý den, jaké je podle vás nejvýznamnější turistické centrum v USA?
Chystám se tam s přítelem, tak co nelze zmeškat.

(nevím proč byla moje otázka smazána?!)
Doplňuji:
Právě ještě nevíme ani přibližně kam pojedeme. Nejspíš tam kde bude nejvíc přírodních památek.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

ona je to nepředstavitelně velká země, tak to je těžký
spíš bude dobrý si to rozumně naplánovat podle vzdáleností, abyste většinu času nestrávili na cestě
pokud se vůbec dostanete mimo NY a Niagaru, tak asi národní parky na Západě, ne?
Yellowstone (WY), Sequoia&Kings (CA), Yosemite(CA), Death Valley (CA,NV)

Další odpovědi
anonym

S takovýmto přístupem (USA za dva víkendy křížem krážem) doporučuju DisneyLand – potkáš tam celý svět, od pirátů k pyramidám…
😉
Jinak je zajímavý i Grand Canyon, ideálně aspoň zčásti na lod.

Questman

To se nedá takhle říct. USA jsou obrovské a za jednu dovolenou se nedá stihnout ani setina všech místních krás a zajímavostí.
Pro začátek napiš, ve kterých oblastech USA se budete s přítelem pohybovat a jestli vás spíš lákají historické zajímavosti, gastronomické lahůdky nebo moderní trávení volného času (akvaparky, lunaparky, kasína, vědecká střediska atd. atd.).
Pak ti budeme moct poradit :)
Doplňuji:
Tak pokud vás láká příroda, tak by vám podle mě nejvíce seděl nějaký zájezd. Budete mít průvodce v češtině, ubytování atd. bez starostí :)
Třeba něco jako toto http://www.etra­vel.cz/usa/na­rodni-parky-zapadu-usa#utm_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=dy­namicka
ale myslím, že už to neplatí. Nějaká kancelář ale určitě něco takového nabízí i dnes.

petra15

Vsem lidem na celém svete doporucuji USA bojkotovat, nejezdit tam, nevydávat tam peníze, protoze válecná politika USA je príserná (Afgánistán, Irák, vmesování do etnických problému v Gruzii, ted Ukrajina…)
Doplňuji:
Podpor radeji zeme, které to mají zapotrebí, napr. v Karibiku…v o­kolí USA…