kamila44444

Významná osobnost ze zlínského kraje

Musíme dělat referát o nějaké významné osobnosti, která se narodila ve zl. kraji. Prosím poraďte. Spolužáci už měli prezentaci a tyhle tedy už nesmím mít: Tomáš Baťa, Emil Zátopek, Jan A.K., Karel Rachůnek, Eva Jiřičná .. Je ještě někdo významný ze zl. kraje? Děkuji moc!
Doplňuji:
hanulka11: Tak to mě nenapadlo.Myslela jsem že mi vyjedou nějaké kraviny. Celé jsi to vypisovat nemusela :D dík

Nejlepší odpověď
hanulka11

kdyby sis zadala to co jsi napsala sem do vyhledavače uviděla bys toto

Josef Abrhám, herec
Hana Andronikova, spisovatelka
František Bartoš, moravský národopisec, folklorista, pedagog a jazykovědec
Tomáš Baťa, podnikatel, zakladatel obuvnického koncernu Baťa
Petr Čajánek, hokejista
Roman Čechmánek, hokejový brankář
Jiří Čunek, politik
Tomáš Dvořák, atlet
František Lydie Gahura, architekt
Roman Hamrlík, hokejista
Jan Hraběta, herec
Olga Charvátová, bývalá lyžařka
Eva Jiřičná, architektka
Benjamin Kuras, spisovatel
Johann Mach – otec Ernsta Macha – fyzik
Leona Machálková, zpěvačka
Jiří Novák, tenista
Ilja Prachař, herec
Vlasta Peterková, herečka
Jan Antonín Pitínský, básník, spisovatel, dramatik a divadelní režisér
Josef Polášek, herec
Karel Rachůnek, hokejista
Jaromír Schneider, politik
Felix Slováček, hudebník
Michal Smola, orientační běžec
Sir Tom Stoppard (nar. jako Tomáš Straussler), britský dramatik
Jan Šťastný, herec
Ivana Trumpová roz. Zelníčková, lyžařka a americká podnikatelka, bývalá manželka Donalda Trumpa
Sir John Tusa (nar. Jan Tůša), britský televizní žurnalista, správce umění
Věra Galatíková, herečka
[editovat] Dlouholetí obyvateléJan Antonín Baťa, podnikatel, vlastník Baťových závodů od roku 1932, pokračovatel Tomáše Bati
Robert Býček, mistr světa v kickboxu
Zdeněk Miler, autor kreslených filmů, začal pracovat v Zlínských filmových ateliérech
Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, legendární cestovatelé
Jaroslav Novotný, autor dokumentárních a výukových filmů, jeden ze zakladatelů Zlínského filmového ateliéru, k jehož žákům patřili mimo jiné i Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund
Hermína Týrlová, režisérka a producentka ve Zlínských filmových ateliérech
Emil Zátopek, atlet, olympijský vítěz
Karel Zeman, režisér a producent ve Zlínských filmových ateliérech
Otto Wichterle, vědec, pracoval ve výzkumném ústavu Baťových závodů

podle wiki
Doplňuji:
ráda jsem to pro tebe udělala, ale neopisovala jsem neboj.......:D:D:D to já nedělám

Další odpovědi
quentos

ve Zlíně se narodila třeba taky herečka, novinářka, publicistka a politická komentátorka Zuzana Bubílková:

http://www.nase-rodina.cz/arti­cle.php?clanek=255

… anebo i zpěvačka Leona Machálková:

http://aktual­ne.centrum.cz/te­ma/narozeniny_296/zpe­vacka_422/

venkovan

A co Klement G.? V dnešní době o takové osobnosti napsat objektivní refarát je poměrně náročné a i odvážné. Ale základem by mohlo být, že z chyb by se společnost měla učit. A také, jak společnost lehce podléhá manipulaci. A podle mne je jedno jestli politické nebo obchodní.