Význam -výklad slova hvozd

Dobrý den,prosím o výklad slova HVOZD-je to dle mého soudu hluboký les?

Nejlepší odpověď
ncls55

nevím jak to vyslovit asi hluboký les s hodně ptactvem

Další odpovědi
Tombik

Hvozd je hluboký, rozsáhlý, často pohraniční les. Slovo pochází z praslovanského gvozd, které je obměnou praevropského chvorst (chrast). Termín hvozd je blízký slovům les a hora v původním jednotném významu.

Termín hvozd není v dnešní češtině běžně používán, dochoval se především v místních názvech lesních porostů a pohoří jako např. Branžovský hvozd nebo Královský hvozd, oba na Šumavě. Hvozd nebo Hvozdec je také jméno několika českých obcí.

Zdroj: wikipedia.org