význam slova zákonitosti a principy

vysvětlete mi prosím význam slova zákonitosti a rozdíl mezi principy.
Děkuji

Odpovědi
Lencis

Řekla bych, že zásadní rozdíl není, alespoň co se týče obecného významu obou slov. Význam může ovlivnit kontext.

Velmi obecně bych řekla, že:

Zákonitost je možno definovat rovnicí, tedy že na základě něčeho platí zákonitě věc druhá.

Princip je základ bez nutnosti důkazu. Je to původní myšlenka, východisko, zásada. Řekla bych také obecná zákonitost.

Bonifác

Souhlas Lencis. Zákonitost se podle mého liší od principu tím, že je pevně definována. Jinak co je princip: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Prin­cip

Attack-design

nejsou rozdílné až na tzv. důkazy