Littl3

význam slova. tuctová. ?

Nejlepší odpověď
Damiana

Obyčejná, běžná.

Další odpovědi
annas

tuctová ve významu: ničím nevynikající, obyčejná, všední, běžná – výraz expresívní – negativní.

Jde totiž o přenesený význam z původního. Když se něco vyrábělo ve větším množství: na tucty vyráběné, po tuctech prodávané, v tuctech se vyskytující, to, co se běžně potřebovalo.

autacek

Ve smyslu toho co píše Damiana, má použití tohoto výrazu též mírně hanlivější nádech, při užití v běžné mluvě, jako „prachobyčejná“.

rigormortis

Dvanáctá.