Význam slova systemický?

význam slova systemický

Odpovědi
chucky

nauka o tvorbě systémů, uspořádání a třídění věcí a pojmů

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/sys­tematika

Marky71

pokud to mělo být systemický a ne systematický…tak viz odkaz dole

Zdroj: http://www.rad­kaskotakova.es­tranky.cz/stran­ka/systemicky-pristup

anonym

Systemický přístup je směrem v humanitních vědách, zejména v tzv. pomáhajících profesích a v oblasti rozvoje lidských zdrojů a řízení lidí, jenž se rozvíjí zejména v posledních letech. Vychází z radikálního konstruktivismu (filosofický směr, který se nesnaží popsat svět takový, jaký objektivně je, ale který se ptá, jak jej my jako lidé vidíme, jak jej popisujeme, jak se účastníme na jeho vytváření). Systemický přístup je založen na netradičním chápání člověka nebo skupiny lidí: člověk je vnímán jako celistvý a samostatný systém, který má vše potřebné k seberozvoji v sobě. Nepotřebuje tedy tolik rady experta, jak má něco udělat, ale pod vedením kouče se může naučit, jak na má přijít na to, jak něco udělat. Jde zejména o to, podpořit jeho silné stránky, motivovat a rozvíjet jeho sebereflexi, naučit jej zužitkovat získané vědomosti a zkušenosti. Tak lze dosáhnout nejen vytčených cílů, ale i celkového rozvoje klienta.

Systemická terapie respektuje uvedené zásady a spočívá v rozrušení tradičních vzorců chování či myšlení a osvojení nových, tím se pak odstraní i problém. Stejně jako s klientem je potřeba pracovat i s jeho sociálním okolím.