zjentek

význam slova promtně

co znamená to slovo? Našel jsem to v profilu uživatele, který mně kdysi vysvětloval český jazyk. Píše se tam,cituji: „Bylo mi promtně vyhověno.:“ ..a já tomu nerozumím :-o

Nejlepší odpověď
iceT

rychle,svižně
tedy se nikdo nezdržoval zdržováním a bleskem ti vysvětlil o co go
Doplňuji:
Nevím na co se ptáš,jestli na to chybějící písmeno nebo co,nemůžu za to,že ten co si to napsal do profilu,ve slově udělal chybu a ty jí nerozumíš.Můj mozek to slovo přečetl i s tím chybějícím písmenem a proto mě vyšlo slovo promptně a tedy taky význam toho slova.Stačí?

Další odpovědi
anonym

To slovo je promPtně…
Bezprostředně, rychle, spěšně, pohotově…
😉

annas

Příslovce promtně neexistuje, jen promptně. Slovník současné češtiny uvádí :bez odkladu.

Rovněž se snažím dělám všechno hned, neodkládat na zítřek v souladu se známým, co můžeš učiniti hned …
Doplňuji:
Doplňuji etymologii:

promptní ‘pohotový, okamžitý’. Přes něm. a fr. prompt tv. z lat. prōmptus
‘zjevný, pohotový, přichystaný …

zjentek

bacha bacha, už je tady ..profil má opravený, takže už chce jen smazat tuto otázku ,)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Zametání před svým prahem od tebe opravdu sedí. Co kdyby jsi si zametla nejdříve ty, i se svým ochráncem a věrným bodovatelem Pudlem

annas

Ad Drap, mně dodal body „pravý“ zJentek a někomu "nepravý"zIentek a zjente. 🙂

zjentek

jžš, mám tě číst? ..vždyť je to delší než ten tvůj profil hvězdo ,)

zjentek

annas: aha, už to chápu ..tak to vypadá, že ta češtinářka mě jenom trochu popletla. Jistě si to opraví a napíše sem, co to tady melu ..jak ji tak znám ,)

annas

Ještě jsem zapomněla dodat, že „promptně, promptní“ jsou výrazy hovorové, patří tudíž jen do mluveného projevu, v písemném nemají co dělat. 🙂

zjentek

fakt??? ..no tak to já už od ní hodiny češtiny brát nebudu

zjentek

iceT, to neva, že nevíš, na co se ptám ..máme poradnu :)

iceT

🙂

zjentek

mowla: promptně znám, proto se ptám, co tam mohla myslet tím promtně

zjentek

iceT: opravdu? Opravdu je to, co píšeš, tím slovem, na které se ptám?