Význam slova-povšechnější?

Žák 4 třídy ZŠ dostal za úkol v zeměpise – otázky okolo mapy republiky,např.co znamená mapa ,co znázornuje ,která mapa je podrobná a která podrobnější a která je Povšechnější.Jen nevím co to slovo znamená-možná je to ještě podrobnější než podrobná mapa.Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
annas

Když je mapa povšechná, znamená to, že je všeobecná, celková. Je opakem mapy detailní (podrobné).

Další odpovědi
quentos

kdepak, je to OPAK od slova podrobnější. Povšechnější znamená, že zobrazuje MÉNĚ podrobností, resp. má menší měřítko.

ReHu

Ahoj, myslím si, že povšechnější znamená méně podrobně, bez detailů. Ptala jsem se i kolegy, má stejný názor. R.