vojcek

význam slova mez

Nejlepší odpověď
chudst

Zajimave… clovek ho pouziva a kdyz ho ma vysvetlit, uz je to horsi.

Jak uvazuju: „horni a dolni mez“. Jak to nahradit? Slovickem „ohraniceni!“ Jo :) Takze odpoved na vasi otazku: „mez znamena ohraniceni“.

Hm… evidentne ma vice vyznamu :)

=============­=======

obecné významy

  • synonymum pro rozhraní, rozmezí nebo i hranici mezi nějakými entitami (= ME UZASNE „OHRANICENI“!" :D)

=============­=======

v zemědělství a pozemkové správě

  • Mez (zemědělství) – pruh neobhospodařované půdy mezi dvěma poli
  • obecně hranice mezi dvěma různými pozemky

=============­=======

ve fyzice

  • Mez (fyzika) – fyzikální pojem

=============­=======

geografický pojem

  • Mez (Javoří hory) – kopec v Javořích horách

=============­=======

jiné významy

  • MEZ – zkratka pro název podniku Moravské elektrotechnic­ké závody

Další odpovědi
kropitko

  1. hranice
  2. omezení

hanulka11

třeba okraj pole porostlý travou je mez..... sedneme si na mez

vše má svou mez…odsud až potud .....