Reňula

Význam slova „lícha“

Nejlepší odpověď
annas

Hanulka na stejnou otázku odpovídala na
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-licha-2

Další odpovědi
hanulka11

Lícha, n. líha: plocha podlouhlá, na jakou dělí se zahrada nebo pole, je to větší záhon

anonym

Pripomina mi to nemecke : Leiche ( mrtvola ), ale to je asi blbost ☹ , v cestine tohle slovo neznam … a necham se rada o slovu poucit. -iv- P.S. Moc se omlouvam , ze jsem tu vyrukovala s takovou blbosti .

Bičiště

Záhon, část pozemku, stará plošná míra, též básnický tvar pro kus půdy, lán polí.

Zdroj: Slovník jazyka českého (Frant. Trávníček 4.vyd. 1952)