Avatar uživatele
1popelka1

Význam slova „buk“

Nemám na mysli strom, ale říkají tak kluci dívkám – ne v urážlivém, ale v kladném slova smyslu.
Nevíte vy mladší (ale i ostatní), co „buk“ v tomto kontextu znamená? Milá, hezká, sexy…? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, quentos, Jahoda před 5001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jinak řečeno,že je to pěkné poleno/dřevo/…

Já vím,to je spíš zápor a co takhle,že je to dobré řezivo…to bude asi ono.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Jedinou souvislost „dívka – buk“ znám ve spojitosti s modelingem. Buk (book) by měl být katalog (album) fotografií modelky na ukázku pro potencionální zákazníky (modelingové agentury).
Další význam „dívka – buk“ by mohl být hanlivý výraz pro homosexuála (buk = buzerant) převlečeného za dívku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

U nas „buk“ rikalo klukovi,chlapovi co byl na kluky,nevim jak je to jinde.
Dalsi prirovnani -kluk jako buk-kluk,chlap pekne urostly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Výraz „buk“ má pro mě jednoznačný význam.Buzík,
termobrácha,hu­librk. Dnes – gay.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Otázku zatím neuzavírám a nehodnotím nejlepší odpověď, protože nikdo neodpověděl na mé zadání. Možná částečně Kropítko, protože pochopila, že mi jde o oslovení ženy, ne muže a snažila se, zbytek odpovídal na něco jiného ☹

Sama bohužel odpověď neznám, jen mnou zadané indicie (žena, kladný význam) a doufala jsem, že někdo v tomto kontextu slovo také používá.

před 5000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Měla jsem na mysli ženské pohlaví, ne mužské:-)
Právě, že význam nemá být hanlivý. Prostě něco ve smyslu: místo „ta je krásná“ (nebo jiný kladný význam) se řekne „to je buk“. Asi je to zase nějaký místní slang ☹

před 5001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek