1popelka1

Význam slova „buk“

Nemám na mysli strom, ale říkají tak kluci dívkám – ne v urážlivém, ale v kladném slova smyslu.
Nevíte vy mladší (ale i ostatní), co „buk“ v tomto kontextu znamená? Milá, hezká, sexy…? Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Jinak řečeno,že je to pěkné poleno/dřevo/…

Já vím,to je spíš zápor a co takhle,že je to dobré řezivo…to bude asi ono.

Další odpovědi
Bumbes

Jedinou souvislost „dívka – buk“ znám ve spojitosti s modelingem. Buk (book) by měl být katalog (album) fotografií modelky na ukázku pro potencionální zákazníky (modelingové agentury).
Další význam „dívka – buk“ by mohl být hanlivý výraz pro homosexuála (buk = buzerant) převlečeného za dívku.

iceT

U nas „buk“ rikalo klukovi,chlapovi co byl na kluky,nevim jak je to jinde.
Dalsi prirovnani -kluk jako buk-kluk,chlap pekne urostly.

anonym

Výraz „buk“ má pro mě jednoznačný význam.Buzík,
termobrácha,hu­librk. Dnes – gay.

1popelka1

Otázku zatím neuzavírám a nehodnotím nejlepší odpověď, protože nikdo neodpověděl na mé zadání. Možná částečně Kropítko, protože pochopila, že mi jde o oslovení ženy, ne muže a snažila se, zbytek odpovídal na něco jiného ☹

Sama bohužel odpověď neznám, jen mnou zadané indicie (žena, kladný význam) a doufala jsem, že někdo v tomto kontextu slovo také používá.

1popelka1

Měla jsem na mysli ženské pohlaví, ne mužské:-)
Právě, že význam nemá být hanlivý. Prostě něco ve smyslu: místo „ta je krásná“ (nebo jiný kladný význam) se řekne „to je buk“. Asi je to zase nějaký místní slang ☹