LucinkaLLL

Význam rostlin pro přírodu

Dobrý den, chci se zeptat, jaký je význam rostlin pro přírodu (alespoň 8 bodů). Máme dělat závěrečnou práci na přírodopis, a já nevím, co tam mám napsat :) Prosím o rychlou odpověď. Předem děkuji :))

Nejlepší odpověď
Lucijej

  1. fotonystéza – vytváří kyslík pro všechno živé
  2. součást potravního řetězce
  3. kořeny zpevňují půdů – zabraňují erozi
  4. vytváří stín
  5. vytváří úkryty, možnost hnízd a nor, celkově vytváří pouřitelné prostředí pro živočichy
  6. dřeviny fungují jako větrolam
  7. pohlcují prach
  8. zachycují vodu v krajině
  9. při rozkladu rostlinných těl obochacují půdu živinami
  10. vytváří pěkné prostředí po estetické stránce

Další odpovědi
vítek

např.:
rostliny jsou potrava ostatních
rostliny produkují organickou hmotu např.dřevo
rostliny produkují kyslík
kořenový systém zadržuje vodu
brání erozi
poskytují místo pro život
rostliny se využívají farmacii
jsou krásné :)

anonym

Tohle ale není otázka. Odpovědi.cz jsou poradna a úkoly zde nevypracováváme.

LucinkaLLL

Myslíte si, že to, co se momentálně učíme v přírodopisu (hmyz, brouci, motýli atd.), že si to budu pamatovat celý život, i když se to naučím? Nepamatuji si to ani 3 měsíce. Opravdu mnohokrát Vám děkuji za odpověď. A poradna je snad od toho, aby radila, ne? Ve škole jsme se to neučili a na googlu to není.

Lucijej

Ale kecy prdy lentilky…jenom musíš umět hledat, na netu je prakticky všechno ;o)

anonym

Teda, Ty ses rozjela. Většinou si zachováváš klid a rozvahu, ačkoliv já už se neudržím a posílám takové ignoranty na jiné stránky.
Je zvláštní, že sotva jeden školák pochopí, že na hledání informací musí z jiné strany a jinak, tak se tu téměř okamžitě objeví někdo podobný, kdo si chce ušetřit práci.