význam příjmení

význam příjmení Nevečeřal

Nejlepší odpověď
annas

Vaše příjmení vzniklo ze záporného slovesného tvaru – někdo nejedl večeři. (podobně např. Nesvačil, Nesnídal, Chvátal, Nechvátal). Staročeské sloveso večěřeti mělo ještě jeden význam – přijímat večeři Páně. Vaši předkové buď nevečeřeli, nebo nechodili na bohoslužby. Máte ze dvou možností na výběr. Samohláska „a“ ukazuje na moravský původ.
Podle Staročeského slovníku

Další odpovědi
Nikuška

ježiskote naco to potřebujete vedět? Třeba to je odvozeno od někoho kdo nevečeřel? :D

holčička

Polde mě ale určitě to bude blbost:že ještě nevečeřel!?

picnimok

řev provádět večer