dkk

Význam pojmu „zmetkovitost“

Ahoj, dnes ve škole učitel použil v občanském právu výraz „zmetkovitost“. Mohl by mi někdo objasnit význam? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
MacChill

počet nepovedeným výrobků za určitý časový úsek

Další odpovědi
chudst

Zmetek je obecne vadny vyrobek – takze zmetkovitost je vadnost vyrobku.

V prenesenem slova smyslu pak zmetkovitost muze znamenat nevychovanost mladeze.

hanulka11

výroba nekvalitního zboží nebo i nekvalitně odvedená práce

ano taky se říká kdo dělá nepravosti, že je zmetek – zmetkovitý

Fidel

Samozřejmě tady souhlasím s výše uvedeným, ale zároeň bych doplnil, že je to neurčitý právní pojem…