KK-15

Význam jmen..

Dobrý den, zajímal by mne význam nebo alespoň původ jmen Valja a Ossia.

Děkuji..

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jen Ossi (kocovka a vypadná na počeštění). Ossi je přezdívka (krátká forma)) křestního jména Osman(a).

Používá se pro ženské i mužské křestní jméno. Je původem z východu, z arabsky a turecky mluvících oblastí. Toto jméno je odvozeno ze jmen muslimského Koránu = chytřejší, dobře informovaný člověk

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­de&u=http://www­.baby-vornamen.de/Jun­gen/O/Os/Osman/&prev=/s­earch%3Fq%3DVor­name%2BOsmana%26hl%3Dcs­%26biw%3D992%26bih%3D675­%26prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=Tb3-T6_wJNCa0QWou­ZiABw&sqi=2&ved=­0CFYQ7gEwAA
Doplňuji:
Anglické zdroje uvádějí další varianty:

  1. Ossie: původ skandinávský, jméno mužské, význam: oštěp, božské kopí. .
  2. Ossie: krátká forma křestního jména začínajícího na os nebo oz: Osvald, Oscar, Osman(a),

Několik možností na výběr, informace se liší. .

Další odpovědi
hanulka11

Valja.......Va­lentinus je odvozené od latinského valens „silný“, přeneseně „něco znamenat, kypící zdravím“. Ženský protějšek je Valentina, od stejného základu vznikla jména Valerián, Valerie a Valja.

Ossi … bude asi nějaké finské jméno – nenašla jsem význam

www

Tady najdeš význam všech jmen:
Doplňuji:
A jen doplním Han.11. o výsledek hledání (Google translate):
"Ossian je irský chlapec jméno. Význam jméno je ‚Mladý jelen‘ ".
Takže pro dívku to bude nejspíš ‚laňka‘.

Zdroj: vyznamjmen.kva­litne.cz/

annas

Jméno Ossian je poangličtěná verze Oisin , který v irském bájesloví byl považován za největšího básníka Irsku a byl Fianna bojovník.

Dívka Jméno: Ossi

Jméno: Ossi
Výslovnost: \ o (s)-si \
Pohlaví / Sex: Dívka jméno dívka
Zní to jako: Assi a Assa a Essie a Essy a Issy a Issie a Jessi
Podobné názvy: KASI , Nesi , Oni , Casi , Kassi , Cassi , Lyssi , Lissi , Orsa , Orssa , Osma , Ostia , Cissi , Susi , Tessi , Resi .

Přezdívky a varianty

Ossie , Ossia , Ossio , Ossiea , Ossiah , Ossiie , Osie , Osa , Osei , Os

V kalendáři slaví svátek:
dne 17.července: Ossi, Ossian (Finsko)
dne 1. prosince: Oskar, Ossian (Švédsko)

Proto se domnívám, že Ossi není Ossian, i když údaje o původu jména Ossi se různí.

annas

Ať hledám, jak hledám, v odkazu www není původ jména Valja uvedený.