postcd

Význam cílové částky u stav spoření?

tedy za navyšování cílové částky se platí docela významné poplatky, tak mi přijde logické dát částku maximální, co nejvyšší abych nemusel navyšovat. a po skončení vázací doby stav. spoření vybrat peníze.. uvažuji chybně?

Odpovědi
setapouch

Vcelku spravne. Ale zjisti si sankce za nevycerpani cele cilove castky nebo za jeji snizeni.

Pepa25

Maximální? Nejvyšší státní podpora je při vkladu 20 tis. ročně, jsou to 2 tis., minus poplatky plus úroky, vázací doba 6 let. Pokud chceš opravdu jen spořit a určitě hned vybrat, tak stačí cílová částka 150 tisíc …

Dochy

Obvykle se platí poplatek z cílové částky stejný jako z navýšení. Tj je jedno, jestli teď dáš malou cílovou částku a později navýšíš, nebo rovnou zvolíš větší CČ. Smysl to má, pokud teď máš šanci na nějakou akci, kde Ti poplatek odpustí.

Význam CČ: právě poplatek. Dále se od CČ odvozuje i možnost čerpání úvěru…

eva.krizova@

V PODSTATE JE TO O NICEM, ZVAZTE, JESTLI JE PRO VAS VUBEC STAVEBKO VYHODNE,NEBO NE, JESTLI CHCETE, PISNETE, PORADIM ZDARMA
STATNI PRISPEVKY SE SNIZILI, DANITE ZISK, NA SEST LET TO MATE ZAMKNUTE…

Mgr.Bc.Eva Křížová, DiS.
Finanční konzultant

Broker Consulting, a.s.
Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov
mobil: 778 010 333
e-mail: eva.krizova@bcas.cz
www.bcas.czVepi… odpověď…

Mgr.Bc.Eva Křížová, DiS.
Finanční konzultant

Broker Consulting, a.s.
Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov
mobil: 778 010 333
e-mail: eva.krizova@bcas.cz
www.bcas.czVepi… odpověď…Vepište odpověď…

Dochy

Setapouch: Nevím, jestli to mají jinde jinak, ale u mých smluv pokud se nemýlím bylo v době spoření snižení částky bezplatné (ale nesmyslné), nevyčerpání bez problémů.
Snížení cílové částky po čerpání úvěru (tam by to mělo smysl při nedočerpání a překlenovacím úvěru) nemožné