význam : basketbalové výrazy – MVP a LVP

Nejlepší odpověď
1popelka1

Ve sportovní terminologii – MVP – most valuable player – dá se přeložit jako neužitečnější hráč, nejtalentovaněj­š,nejlepší…

LVP – least valuable player – nejméně ceněný hráč

Zdroj: http://www.the­freedictionary­.com/LVP
Neuvádím doslovný překlad

Další odpovědi
kulichuck

osobně basket hraju a MVP = most valuable player, neužitečnější hráč, tehle titul se vyhrává na každé konci sezony NBA
A LVP je nejmé ceněnný hráč (least valuable player) ale ten se předává jen v nekolika málo soutěží, a v profesionálním baketballu se s nám prakticky nesetkáte 😉