annas

Vyznačíte správný význam?

Monzuny jsou pravidelné větry, které vanou:

  1. v létě z pevniny na moře
  2. v létě z moře na pevninu
  3. od 30. rovnoběžky k rovníku
  4. od rovníku k 30. rovnoběžce

Doplňuji:
Správná odpověď je b). Jako první odpověděl Vagra.

Nejlepší odpověď
vagra

b.je správně,si myslím.

Další odpovědi
anonym

tak nedávno jsem si koupila dvd tam to bylo ale nepamatuji se ta skleroza řekla bych že c je správně

1popelka1

Pokud mě paměť neklame, monzun v létě vane z oceánu na pevninu a přináší vlhko a srážky, zimní monzun přináší sucho. Typické pro oblast jihovýchodní Asie.

Takže odpověď b) je podle mého správně.

Doplňuji:

  • doplnění a upřesnění – zimní monzun vane naopak – tedy z pevniny nad oceán

Miroslavst

Ani jedno, jelikož monzun je vítr, který mění směr se změnou ročního období.