Vyživovací povinnost vůči manželce

Má můj manžel vůči mě vyživovací povinnost, když už téměř čtyři roky nežijeme ve společné domácnosti? Nyní jsem půl roky nezaměstnaná. K dozchodu došlo po 34 letém manželství z důvodu nové partnerky manžela a musela jsem se odstěhovat /šikana/.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano má. A to i v případě, že byste si našla jiného vy a vlastně byste ho chtěla „vydírat“ a dělat chudinku, prostě manžel má vyživovací povinnost.
Vy však musíte řádně plnit své povinnosti-být na úřadu práce apod. Pokud by vás vyřadili, těžko byste prokazovala vůči manželovi potřebnost.