Berušinka

Vyživovací povinnost do 26 let věku dítě

Dobrý den, potřebuji si ujasnit jednu věc. Můj přítel (19) nastoupil do práce jen kvůli své matce, protože by ho prý jinak vyhodila, kdyby stále studoval. Mně to nejde do hlavy. Přece když dítě do 26 let studuje je její povinnost poskytnout mu přístřeší a jídlo. JE tomu opravdu tak, jak říkám ? Mohl by zpět do školy ? Mockrát děkuji za odpověď
Doplňuji:
No – ona jeho matka má dost dětí a přijde mi, že je jí jedno, co z těch dětí bude :( Přítel pracuje – matce dává 3500 na každý měsíc – rozhodně jí pomáhá – i s mladšími sourozenci apod. Není to ten, co by se nechal živit dokud to jde.

Nejlepší odpověď
standa

Na OBDOBNOU otázku jsem zde již odpovídal, takže mrkněte zejména na první odstavce mé odpovědi…

Ale obávám se, že vedle ´zákonných´ povinností je to i o posuzení lidského rozměru tohoto ´problému´, a to vztah „matka x syn“, do kterého nevidíme.

Pokud se ti dva (matka a syn) NEDOHODNOU, tak zbývá soud… a já si neumím představit, že synek bude matku žalovat.

Ale kdo ví… ?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zruseni-vyzivneho

Další odpovědi
martina1

A co takhle studovat při práci?Nebyl by první ani poslední.Mám taky vysokou školu a musela jsem taky do práce a nebylo to zas tak složité.Když člověk chce,tak se to zvládne.Pokud jeho maminka nemá dostatečný příjem a váš přítel nemá snahu ji finančně vypomoct a jen se nechat od rodičů živit,tak se mamince nedivím.Takových "mladých studentů"znám­.....A jinak děti jsme do 15let,do 18let mladiství a pak už jenom dospělí,alespoň podle věku.Vyživovací povinnost má,ale posuzuje se to většinou pouze u soudu o alimenty.Existují také studentské půjčky a stipendia,podle toho,kterou školu navštěvuje.Pokud je chytrý a chce něčeho v životě dosáhnout,tak si cestu ke studiu najde.