Avatar uživatele
anonym

Vyživovací povinnost

Dobrý den.Od 12.11.2010 jsem na Úřadu práce,ale podporu v nezaměstnanosti nepobírám.Navštívil jsem tedy Sociální úřad s papírem s ÚP,že jsem v evidenci uchazečů a že nepobírám podporu v nezaměstnanosti a podnájemní smlouvou s tím že nemám ani korunu a nemám ani na nájem.Trvalý pobyt mám hlášen na Městském úřadu.S rodiči nevycházím,ale nabídli my možnost pronájmu 1 pokoje,který si budu moct zamykat a společnou kuchyní,toaletou a koupelnou za 4000,– Kč měsíčně abych zatím měl kde být.Kdybych šel na ubytovnu,tak zaplatím za to samé 7500,– Kč.A na Sociálním úřadě mě odpálkovali s tím,že rodiče mají povinnost mě živit.Co teď mám dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Michal Kole před 4831 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

1)Nevidím důvod, proč by měla vyživovací povinnost pro vaše rodiče platit. Jste dospělý a pracovat můžete, jen zrovna není místo,,,
2)Nepíšete o jaké dávky jste žádal, ale předpokládám, že o příspěvek na bydlení a na ten skutečně nárok nemáte a ne proto, že bydlíte u rodičů, ale proto, že tam nemáte trvalé bydliště. Dále je pravdou, že rodiče by tím pádem patřili do okruhu společně posuzovaných osob.

  1. Pokusila bych se obrátit na úřad a zažádat o příspěvek na živobytí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Tak jako platí v opačném případě tvoje vyživovací povinnost vůči rodičům, platí i zde vyživovací povinnost rodičů vůči tobě.
Jen se pozastavuji nad slovem „rodiče“ a nad pronájmem za 4000Kč. Ale bohužel lidé jsou různí.
Samozřejmě neznám jejich ani tvé důvody.
A jediná šance je, hledat si práci a to usilovně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek