Vyživovací povinnost

Dobrý den.Od 12.11.2010 jsem na Úřadu práce,ale podporu v nezaměstnanosti nepobírám.Navštívil jsem tedy Sociální úřad s papírem s ÚP,že jsem v evidenci uchazečů a že nepobírám podporu v nezaměstnanosti a podnájemní smlouvou s tím že nemám ani korunu a nemám ani na nájem.Trvalý pobyt mám hlášen na Městském úřadu.S rodiči nevycházím,ale nabídli my možnost pronájmu 1 pokoje,který si budu moct zamykat a společnou kuchyní,toaletou a koupelnou za 4000,– Kč měsíčně abych zatím měl kde být.Kdybych šel na ubytovnu,tak zaplatím za to samé 7500,– Kč.A na Sociálním úřadě mě odpálkovali s tím,že rodiče mají povinnost mě živit.Co teď mám dělat?

Nejlepší odpověď
kropitko

1)Nevidím důvod, proč by měla vyživovací povinnost pro vaše rodiče platit. Jste dospělý a pracovat můžete, jen zrovna není místo,,,
2)Nepíšete o jaké dávky jste žádal, ale předpokládám, že o příspěvek na bydlení a na ten skutečně nárok nemáte a ne proto, že bydlíte u rodičů, ale proto, že tam nemáte trvalé bydliště. Dále je pravdou, že rodiče by tím pádem patřili do okruhu společně posuzovaných osob.

  1. Pokusila bych se obrátit na úřad a zažádat o příspěvek na živobytí.

Další odpovědi
Miroslavst

Tak jako platí v opačném případě tvoje vyživovací povinnost vůči rodičům, platí i zde vyživovací povinnost rodičů vůči tobě.
Jen se pozastavuji nad slovem „rodiče“ a nad pronájmem za 4000Kč. Ale bohužel lidé jsou různí.
Samozřejmě neznám jejich ani tvé důvody.
A jediná šance je, hledat si práci a to usilovně.