Výživné u pracujícího studenta, jak to vlastně je?

Dobrý den, syn (21. let) je student. Od nového roku by měl ke studiu nastoupit na plný prac. úvazek, který jeho studium nenaruší a do školy bude dále docházet. Chci se zeptat, jak to bude dál s výživným? Má na něj nárok? Pokud ne, stačí otci jen zatelefonovat, nebo se musí dokládat písemně? V zaměstnání mám úlevu na dani na nezaopatřené dítě, jak to mám teď řešit ? Příjde syn o výhody studenta?
Děkuji za odpověď. S.

Odpovědi
verka

Výdělek syna se započítá do vašeho celkového příjmu a z toho vznikne jiný finanční nárok na výživné. Pokud se s otcem dokážete dohodnout a není nutné, aby otec žádal o snížení výživného, tak není co řešit. Jak je to v zaměstnání nevím. Zřejmě se také změní u syna pobírání příspěvku, to jediné se oznamuje na soc. úřadě.