kelda

Výživné na děti

Platím výživné 1000Kč/měs,ale nastala změna(21.4.2011) a syn byl umístěn v diagnostickém ústavu,dělí se oba rodiče o výživné,když není v péči ani jednoho z rodičů?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Ano, na syna budou platit oba dva. V podstatě tomu tak bylo i do teď. Vy jste posílala peníze a (asi) otec platil jiné výdaje, čímž na syna také přispíval.
Když není syn ani u jednoho, budete oba spravedlivě platit část výživného, aby to pokrylo všechny výdaje.
Zřejmě budete stále platit 1000 Kč / měs.
Ty částky se vypočítávají podle příjmů a výdajů, takže nemusíte oba platit stejně. Pokud má otec větší plat, bude zřejmě platit trochu víc.