Výživné možnosti

Již čtyři roky nežiji s manželem ve spol. domácnosti. Máme syna- 9let.Se synem se nestýká, jen zřídkakdy.Prý za to mohu já, že mu ho nedovezu.Neudržuje se synem ani telefonický kontakt. Na syna za celou dobu nezaplatil ani korunu (resp. 3xdružinu)vše ostatní platím já.Rozvedeni nejsme.Finanční úřad prověřuje a doměřuje.Mám nějakou možnost, aby na mě při rozvodu nepadla polovina dluhu????Případně,jak se chránit před exekucí?Existuje nějaká možnost, když nejsme rozvedeni?
Doplňuji:
Manžel je OSVČ,fyzická osoba. kontrola dokladů za roky,kdy jsme žili spolu. Já jsem ve firmě nefigurovala nijak,jen manželka.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. Výživné
- nemusíte být rozvedení a přesto musí oba rodiče plnit vyživovací povinnost

§86/1 zákona o rodině
Nežijí-li rodiče nezletilého dítěte spolu, upraví soud rozsah jejich vyživovací povinnosti nebo schválí jejich dohodu o výši výživného (§50).

§85/2
Oba rodiče přispívají na výživu svých dětí podle svých schopností, možností a majetkových poměrů. Dítě má právo podílet se na životní úrovni svých rodičů.

§85/3
Při určení rozsahu jejich vyživovací povinnosti přihlíží se k tomu, který z rodičů a v jaké míře o dítě osobně pečuje. Žijí-li rodiče spolu, přihlédne se i k péči rodičů o společnou domácnost.

Takže nečekejte a soudu zašlete jednoduchý návrh (žádost) o stanovení vyživovacích povinnosti manžela..., bude muset doplatit zpětně za 3 roky !!!

2. Nevím co myslíte tím "Finanční úřad prověřuje a doměřuje"
- ale pokud bude mít manžel nepodnikatelský problém, který vyvrcholí až exekucí, tak počítejte s tím, že exekutor může sáhnout na váš společný majetek

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.