Fienir

Výživné – dítě rodičovi

Je teoretická možnost, že pokud bude chtít rodič výživné po dítěti, které nikdy toho rodiče nevidělo, tak uspěje?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano. Pokud se rodič dostane do situace, že jeho příjem nebude dostačující ke krytí jeho základní životních potřeb, tak může jeho potomkovi být soudně vyměřena vyživovací povinnost.

Další odpovědi
Nicozjb

U soudu bude také ale záležet na vztahu otec syn pokud otec neplatil alimenty popřípadě nepracuje přesto že by mohl choval se v rozporu se zákonem bude k tomuto soud přihlížet

sio

Záleží hodně na tom, proč se neviděli. Pokud například rodič neprojevoval nikdy o dítě zájem, může sice teoreticky požadovat výživné, ale nemusí uspět. A pokud uspěje, dá se proti tomu bránit.