Vyzařuje televize škodlivé záření jako počítač?

Nejlepší odpověď
www

Nejprve bychom museli vyřešit co a jak znamená slovo „škodlivé“, navíc porovnat se škodlivinami podobnými (rádiový smog ap.) a jejich množstvím v našem okolí atd.
Závěr: neřeším to, seriózní řešení totiž momentálně neexistuje 😁

Další odpovědi
briketka10

Co se týká elektromagnetického záření a jeho zdrojů, jsou všude kolem nás…televize, mobil, radiovysílač, dálkový ovladač, WIFI, mikrovlnná trouba, dálkové ovládání na auto atd. atd. atd. Kdyby bylo možné vidět veškeré elektromagnetické záření, které nás obklopuje, byla by to změť, přes kterou by nebylo ani vidět.
Mimochodem, i světlo je záření.
To, co dělí záření na bezpečené a nebezpečné, je jeho energie. A ta je u zařízení pro běžné domácí použití na úrovni, která nepoškozuje lidské zdraví (ohřívá tkáň). To záření se nazývá neionizující. Opakem je záření ionizující (např. rentgen, záření gama, lasery).
Z toho plyne, že televize, počítače a jiné domácí spotřebiče jsou z hlediska zdraví naprosto v pohodě a není důvod se jich bát. Nikdy nebyla prokázaná souvislost mezi těmito zdroji a vznikem jakéhokoliv onemocnění.
zdroj článek:
http://www.emi­mino.cz/disku­se/zareni-z-notebooku-tv-58223/

badisko

televize je urcite v mnoha o hledech skodliva …ale zarenim to nebude …a esly je pc skodlive ..?..no to taky.. ale zarenim to taky nebude…

anonym

pred nejakými 150 rokmi bol človek ako druh (a s ním všetko živé na tejto planéte) vystavený iba prirodzeným druhom žiarenia (slnečné, kozmické, to zo Zeme spôsobené rozpadom uránu).
Od zamorenia tzv. elektronickým smogom sa vedú spory, či to je škodlivé alebo nie.
S ohľadom na vývoj rôznych mutácií, ktoré sa trvalo premietnu do organizmu druhu (teda všetkých jedincov druhu) sa jedná o príliš krátky čas.
Takže – nevieme.

No položme si ruku na srdce, dokázali by sme žiť ako pred 150 rokmi, i keby sme vedeli, že to škodlivé je? (ako aj napr. fajčenie (masovo sa fajčí nejakých 400 – 500 rokov), alkohol a iné drogy, vojny, náboženstvo, politika a iné – to všetko sú fenomény, ktoré negatívne ovplyvňujú ľudský druh a i tak nás sprevádzajú životom)

Fienir

Počítač vyzařuje škodlivé záření? To nevím, vyzařuje jen WiFi a podobné takové záření a to škodlivé údajně není.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.