Cascada

Vyžadují banky potvrzení o příjmu, když skončí doba fixace hypotéky?

Nejspíš to bude vyžadovat banka ta kterou bych změnil, ale bude to požadovat i banka u které zůstanu, jsem totiž nezaměstnaný a bojím se že původní banka toho zneužije a uvalí mi nejvyšší úrokovou sazbu jakmile to zjistí.

Nejlepší odpověď
anonym

Obvykle ne – pokud splácíš bez problému, banka žádné další ´potvrzovanání´ v průběhu existence úvěru nepožaduje.
Ale to, že vrámci refixu banka – pokud možno, navyšuje úrok (resp. nenabízí nejnižší možný), je běžné – klienta má skoro jistého…
Zkus ´obejít´ některé další banky a nech si od nich dát podmínky, které by ti nabídly při refinancování (to, že je reálně vlastně nechceš, není důležité) – ať máš čím argumentovat při vyjednávání o podmínkách nové fixace (při předběžné nabídce si banka nic neověřuje – v tomto směru se nemusíš ´bát´).
😉