pablo68fm

Vyžaduje stavby pergoly na zahrádce „Ohlášení stavebnímu úřadu“?

Odpovědi
kaasik

nemnelo by pokavad nema ta pergola betonove zaklady vetsi nez ?????? bouzel to newim

mosoj

16 m2.

Eva Studená

To by mě také zajímalo… Plánuji koupi https://www.domky-delta.cz/pergoly-standard/pergola-standard-250x270-sklon-10/

Polaskova44

No, my se chystáme třeba dělat pergolu na terase a myslím si, že u té nic takového není potřeba řešit. Pokud bude pergola samostatně stojící, tak může být ovšem situace jiná. Co se samotné pergoly týče, tak ještě nemám úplně vybráno, ale zatím se mi teda asi nejvíc líbí hliníkové pergoly

Michálek1245

Podle toho, jak máte velké základy. A taky podle toho, jestli jsou to pevné základy nebo nikoliv. My jsme vybírali zahradní altány u https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany právě tak, abychom se tomuhle vyhnuli. A taky jsme dělali betonovou podlahu se zámkovou dlažbou. Nic jiného nám vlastně nepřišlo na mysl. Jen jsme koupili o trochu menší altán.

veselator1

Ještě štěstí, že k nám na zahradu se ani žádná velká pergola nevejde. Chystám se právě taky pustit do její stavby a myslím si, že to hravě zvládnu bez stavebního povolení. Jen teda já si ji nejspíš budu stavět svépomocí. Už to mám celkem vymyšlené, rád bych ji totiž postavil z KVH hranolů které tu mám. Myslím si, že ty na to budou ideální.