Shuffle

Vyvrtnuté kotníky!

Dobrý den, potřebuji poradit. Letos mám už třetí vyvrtnutý kotník. Každý den sportuji. Nemám klasický výron, další den už zpravidla pokulhávám a tak do 3–5 dnů je vše ok. Poté už kotníky citím pouze při špatném došlápnutí. Ale protože hraji každý den tenis, náchylnost je velká. Vždycky jak se mi kotník zvrtnul, spadla jsem na zem. Po celý den nosím stahovací ponožky na nohy. Prosím poraďte! Při zranění vždy leduji!

Odpovědi
anonym

Ahojky. U Tebe zřejmě bude platit víc než cokoliv jiného heslo: Sportem k trvalé invaliditě.
Opakující se výrony a podvrtnutí kotníků vedou k jejich trvalému poškození. Zajdi si k ortopedovi a nechej se pořádně vyšetřit. Pokud dospěje lékař k rozhodnutí, že bude na nějaký čas vhodnější tenis omezit, zvaž opravdu zodpovědně, jestli budeš jeho varování poslouchat. Jedná se o Tvoje zdraví a jeho poškození se na Tobě může nevratným způsobem podepsat.

terry

Zkus pevnější boty. Třeba zvýšené.
Možná by to třeba chtělo odpočinek, aby se úpony zregenerovaly.
Co na to doktor?

Hykam

Taky mám problémy s vyvrtnutým kotníkem, stačí menší nerovnost a je to.
Nosím pevnou obuv a pokud možno s co nejširšími podrážkami a musím řict, že od té doby se to dost minimalizovalo.
Doktor mi řekl, že mám povolené vazy a že se s tím nedá nic děla a dopopručil mi právě tu pevnou obuv a stahovat stahovacím obinadlem, což teda nedělám, ale ta obuv pomohla.
Dříve jsem měl výron zhruba 3× – 4× do měsíce, teď je to tak 3× – 4× do roka.