Vyvrátíte nebo potvrdíte?!

Jedná se o spor mezi dvěma motoristy. Vžijte se do situace,kdy z hlavní silnici vjíždíte k obchodnímu středisku,kde vás dodatková dopravní značka upozorňuje na „přednost zprava“! Míjíte řadu zaparkovaných aut a tu vám z pravé strany vyjede auto,které se domáhá přednosti. V případě nehody je spravedlnost na čí straně?!

Nejlepší odpověď
Drap

Přednost z prava se netýká výjezdu z parkovacího místa.

Další odpovědi
zzzzz

Přednost zprava upravuje přednost na křižovatce bez značení. Pokud vyjel z parkovacího místa, tak je viník, ten co vyjel.

honza19hk

když couve nebo jede z chlívku přednost nemá. Toto platí na křižovatkách a křížení silnic a ne při výjezdu z parkovacího mís­ta.

venkovan

Přednost má ten, kdo má starší auto a nevadímu proto nějaký ten šrám. Tedy v praxi. podle právních předpisů je to ještě trochu jinak. jedná se o soukromý pozemek – tak silniční předpisy prakticky neplatí – pokud je vlastník pozemku nějak nezavede. Třeba tou cedulí – „přednost zprava“.
Osobně – na takových parkovištích nechávám auta z parkovacího místa vyjet. Považuji to za slušné chování – couvání z řady ven je vždycky silně nepříjemné – ne vždy řidič vidí dobře co se za ním okolo děje.

ReHu

Taky jsem si už několikrát říkala, kdo má dávat přednost. Jestli vyjíždějící z park.místa, nebo ten, co chce zaparkovat a hledá místo. Často se mi stává, že někteří řidiči vyjíždějí vcelku rychle.

led

Žiaľ skutočnosť je trochu iná, veľakrát záleží od toho, kto je vinník, nie kto má podľa paragrafu pravdu. Proti peniazom, funkcii, alebo zbrani, argumenty nie vždy platia. (vlastná skúsenosť)
ale pravdu prirodzene dávam Drapovi.

anonym

Drape,já souhlasím,ale nějaký paragraf bys nenašel ?!