Michal Kole

Vyvařuje se dnes ještě prádlo nebo dnes na vše stačí prací prášky na 40 °C a automatická pračka ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemocnice (jistě i velké hotely) dodnes (strojově) vyvařují prádlo.

Další odpovědi
anonym

V dnešní době už se asi tak moc nevyvařuje.Jsou kvalitnější prací prostředky,na velmi zašpiněné prádlo stačí správně dávkovat.Ono zase při dnešní kvalitě toho prádla se moc vyvařovat ani nedá.Mít vytahaný gumičky u spoďárů..Ovšem výbavička pro novorozeně je jiná!To vyvařit určitě ano!Ten pach vyvářeného prádla,co jsme kdysi museli(např.látkové pleny)cítím ještě dnes!

pusinka50

Já již nevyvařuji prádlo. Vše peru na 40 a kapesníky a cíchy na 60°C

jaza

Pokud chcete, aby bílá byla opravdu bílá, tak já vyvařuji na 95°C v aut. pračce i s předepírkou, do které dávám pouze mýdlový prášek /bývalá Hanka/ a levnou Žabku, která není ničím jiným, než drahé prostředky. Na vyvářku jsem vyzkoušela snad všechny prací prostředky, ale aniž bych chtěla dělat reklamu, tak nejlepší je Ariel. Mám spoustu starého ložního bílého damaškového povlečení po rodičích a je i po desítkách vyprání nádherně bílé. Vyvařuji také utěrky a bavlněné ručníky.