Bronzový

VYUŽÍVÁTE ALTERNATIVNÍ MEDICÍNU?

Nebo jste přesvědčení,že léčitelé jsou jen šarlatáni?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano.Využívám.Jsem spokojená.

Další odpovědi:

Zlatý

využívám odnepaměti. Nebýt jednoho vynikajícího léčitele, moh jsem bejt už několikrát mrtvej. Kdo léčitelům nevěří, je sám proti sobě. I když se samozřejmě najdoiu i špatní, tak jako u všech poslání a profesí.

Stříbrný

Ano, využívala jsem homeopatii, než doktorka zavedla vysoký vstupní poplatek, teď na to nemám peníze, ale snad se někdy k tomuto léčení budu moci vrátit. Homeopatie neléčí jen "chřipku", ale i různé psychické bloky v nás, co si neseme v sobě od mládí a ani o nich nevíme. Léčí člověka jako celek, duši i tělo. Ti, co kritizují alternativní způsoby léčby a nazývají je šamanismem, nechť se klidně léčí dál klasickou chemickou medicínou, ony se jim zdravotní problémy z milionů nežádoucích účinků později s věkem přihlásí samy, je to jen byznys.

Zlatý

Nevyužíván ale určitě nejsou šarlatáni,co nechápeme nemusíme kvůli tomu odsuzovat.

Bronzový

Moje doktorka má i homeopatickou školu a díky tomu se "hojíme" a ani nevíme,co je chřipka a jiné "radosti"

Zlatý

Někdy jo, ale jako doplněk ke klasické léčbě. Řídím se heslem "věř a tvá víra tě uzdraví" - účinek placebo efektu je prokázaný... takže když mě bolí hlava, udělám si sice mátovej čaj a jdu si lehnout, ale proč si nevzít tabletku homeopatik nebo drahej kamínek a nemasírovat si jím spánky. Určitě to neuškodí.
Ale v případě skutečné nemoci, se kterou se musí něco dělat, bych se JEN na alternativní medicínu asi nespolehla - natolik velká má víra není.

Bronzový

Využívám alternativní medicínu:dobrá slivovička nebo dobré červené,to je panečku medicína.

Zlatý

Využívám služba našeho zdravotníctví, tj. lékařů se vzděláním. Ti nesou i právní zodpovědnost za mé léčení.
Co se týče bab, šamanů, zaříkávačů, wúdú, bílé magie, svaté vody, návštevy Lurd a pod., jsem skeptik a hazardy se svým zdravím nepodnikám, na to se mám příliš rád.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.