veverka001

Využívají ptáci smysly, které my lidé nemáme?

Nejlepší odpověď
kapka

Líbilo by se vám mít v sobě kompas (možná i GPS)? Něčím podobným se mohou pochlubit stěhovaví ptáci, kteří se řídí zemským magnetickým polem. Vědci se domnívají, že z výšek vidí při dlouhých vzdušných maratónech na planetě různobarevné magnetické linie.
http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2007081727

A zde ještě něco o smyslovém ústrojí ptáků
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smys­lová_soustava_ptá­ků

Další odpovědi
tom004

Nemyslím si, že by ptáci využívali smysly, které bychom neměli.Jenom jsme je časem zapoměli využívat, takže byli naším mozkem potlačeny.Např.: Některá zvířata, ptáci a obyvatelé moří využívají ke svým cestám zemský magnetismus.My na to máme kompasy a navigace. A určitě by se těch případů najít víc.

michael69

Jen dodám,že i smysly,které mají funkcí shodné s lidskými jsou kvalitativně uplně někde jinde. Například ptačí zrak je nejdokonalejším zrakem na světě vůbec.Ptáci jsou schopni rozeznat mnohem více barevných odstínů než člověk a také mnohem ostřeji vidí.Sokol klidně zaznamená letící vážku na vzdálenost 800m,což je pro člověka nepředstavitelné.