tomovka

Využívá Windows 8 všechny procesory naplno?

V msconfig.exe je možnost vybrat počet procesorů, které bude počítač využívat (nebo takhle to alespoň chápu já). To znamená, že počítač ze základu nevyužívá všechny procesory. Proč? Nebo se pletu? A pokud zvolím všechny čtyři, které mi vyskakovací okénko nabízí, mohu tím nějak ohrozit výdrž / životnost počítače či procesoru?

Odpovědi
Quimby

Výchozí nastavení používá všechny jádra procesoru naplno. V běžném počítači je jeden procesro, který se skládá z více jader.

Ovšem windows má vždy kontrolu nad všemi programy, protože je to operační systém. Může tedy určitá jádra nevyužívat. Sníží se tím spotřeba počítače, ale i jeho výkon.

Životnost procesoru to opravdu neovlivňuje, rychleji odejdou jiné věci.