ten který je

Využití ledovců

V TV proběhla zpráva že v Gronsku se utrhl ledovec který by mohl zásobovat pitnou vodou po určitý čas území velké jako USA.Uvažuje se do budoucna o využití této možnosti?Pitná voda dochází na celém světě a v budoucnu to může být důvod ozbrojených konfliktů.

Nejlepší odpověď
rynek878

Jako zdroj pitné vody pro suché oblasti byly ledovce považovány již po celá staletí. Kapitán James Cook, který se setkával s ledovci na svých objevných cestách v 18. století, poznamenal v r. 1793, že by získání sladké vody z ledovce bylo sice zdlouhavé ale jednoduché. O tom, jak dopravit ledovce tam, kde jich je zapotřebí, se odborníci dohadují celé desetiletí. V 70. letech minulého století financovala Saúdská Arábie výzkum ledovců, který odhalil mnoho neznámých skutečností, ale nedospěl k praktickému využití.
link:

Zdroj: http://www.blis­ty.cz/art/17576­.html

Další odpovědi
anonym

Japonci to dělají dávno. Číhají v Golfském proudu,ledovec zaháknou,odtáh­nou,zužitkují.
Prostě – Japonci.