marci1

Využili byste možnosti při volbách volit po internetu? Pokud byste chtěli volit. 🙂

V EU volí po internetu jen Estonsko, ale volí takto 25% voličů.

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě ano, pokud by ten systém byl dobře zabezpečen, třeba pomocí elektronických podpisů.

Další odpovědi
yuko

Pokud by to bylo mozne, vse osetreno tak, aby se nedalo podvadet, urcite bych teto moznosti vyuzila. I ucast volicu by byla jiste daleko vyssi.

Lgee

Dalo by se to zneužít a jeden člověk by mohl mít prakticky neomezené hlasy. Takže asi ne

Cenobita

Pokud si vzpomínám, tak se pokoušely o vnitrostranické volby i Věci Veřejné (VV), a myslím, že to také nebylo považováno za průhledné. Spekulovalo se o manipulaci s hlasy. Obávám se, že by byly internetové volby v ČR velké fiasko a podvod.

Možnost internetových volem se mi také moc líbí, ale … Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande! … by to byla super simulace demokracie v praxi 🙂

Majkíííí

Rozhodně ano, Estonsko budiž nám vzorem na poli e-governmentu.

ivzez

Mně se možnost volit prostřednictvím internetu moc líbí.

Pokud by nebyla spojena s nějakým nesmyslným požadavkem
instalovat např. příliš náročný program*), určitě bych ji využila.

______

*) Příliš náročný program:
Při posledním sčítání bylo možné sčítací archy vyplnit ručně, nebo
po předchozí instalaci vyšší verze Acrobat Readeru elektronicky.

Můj notebook není nejmladší, ale tento program ještě zvládl.
Pokud by byl potřeba program s vyšším nárokem na paměť,
už bych jej použít nemohla.

_____

Pokud od nás stát něco chce (sčítací archy/hlasovací lístek), neměl by nám
házet klacky pod nohy. Elektronických voleb by mohlivyužít i senioři, kteří už
mají problém dojít hlasovat do volební místnosti dojít.

Nové počítače si ale podle mne jenom kvůli
speciálním programům kupovat nebudou…

kablik

volební místnost mám od domu vzdálenou 150m, takže, volit či nevolit po internetu?
mám pocit, že tuto otázku řeší ti co ještě ani volební právo nemají…