WarLocker

Výuka angličtiny formou poslechu?

Máte někdo zkušenost s učením se angličtiny formou poslechu ? Je to efektivní ( jak se nám mnoha filmech snaží ukázat) ? Případně můžete nějaký „material“ doporučit či odkázat ? Rád bych efektivně využíval čas při cestě do práce …

Odpovědi
Kelt

Angličtina se učí poslechem, Najdi si nějaký jednoduchý text, který je namluvený a stáhni si mluvenou řeč. Poslouchej a současně si čti text, abys věděl, o co jde. Někdy takto může uniknout slovo a celá věta je nesrozumitelná. Až budeš znát obsah, procvičuj si poslech. Je třeba mít takový materiál, který obsahuje pouze anglické věty, tedy. žádné česká věta a anglická věta. Denně stačí 20 minut a uvidíš.
Takže Listen – poslouchej, Nezáleží co konkrétně, materiálu je mnoho. Začni lehkými větami s jednoduchou gramatikou a pak si přidávej obtížnější. Určitě seženeš některé materíály zde v ČR, nebo si můžeš objednat.
Záleží kolik do toho hodláš investovat. Dají se objednat nahrané materiály z USA na mp3

xxx3

Souhlasím s tím, co už napsal Kelt a dodávám, že je rovněž přínosné vyrobit si doma takové umělé cizojazyčné prostředí tím, že si člověk jako kulisu dlouhodobě pouští třeba BBC. Stačí, aby to znělo na pozadí a uší si pomaličku zvykají na melodiku a přízvuk. Při učení se jazykům je ideální kombinovat více cest.